تبلیغات
ღعاشقانه های ماღ - خوشبختی در زناشویی با این قوانین..

ღஜ تو را برای تو دوست دارم و زندگی را برای نفسهای تو ღஜ


نویسنده :فریبا و احسان
تاریخ:پنجشنبه 11 اسفند 1390-09:56 ب.ظ

خوشبختی در زناشویی با این قوانین..


شبیه مادربزرگ‌تان زندگی می‌كنید؟
زندگی‌های زناشویی در این 10ساله گذشته خیلی تغییر كرده‌اند. قانون‌های قدیمی خوشبختی، دیگر این روزها معنای‌شان را از دست داده‌اند و زن و شوهرها مجبور شده‌اند كه برای ساختن یك زندگی شاد و آرام، قانون‌های جدید را بشناسند و مطابق‌شان پیش بروند. 

http://www.faupload.com/upload/90/Mehr/26-30/couple-jpg.jpg


زندگی‌های زناشویی در این 10ساله گذشته خیلی تغییر كرده‌اند. قانون‌های قدیمی خوشبختی، دیگر این روزها معنای‌شان را از دست داده‌اند و زن و شوهرها مجبور شده‌اند كه برای ساختن یك زندگی شاد و آرام، قانون‌های جدید را بشناسند و مطابق‌شان پیش بروند. در زمانه‌ای كه آدم‌ها برای شروع زندگی مشترك‌شان انتخاب را حق خود می‌دانند و‌ حاضر نیستند به صرف زندگی زیر یك سقف، از معیارهای‌شان دست بكشند، خوشبختی هم معنای دیگری گرفته. اگر در سال های قبل نبود دعوا و كش مكش مهم‌ترین نشانه عشق و خوشبختی تلقی می شد، آدم‌های این روزها به‌دنبال موضوعات دیگری برای اثبات خوشبختی و محبت‌شان هستند. اگر قصد ساختن یك زندگی را دارید یا این‌كه فكر می‌كنید ازدواج‌تان كمی از تب و تاب افتاده اما نمی دانید چرا، بهتر است با قانون‌های جدید ازدواج آشنا شوید و با كمك‌شان زندگی عاشقانه‌تری را بسازید.


 شبیه مادربزرگ‌تان زندگی می‌كنید؟


پای خاطرات مادر بزرگ‌تان كه بنشینید، پر است از اتفاقاتی كه منطق‌شان را درك نمی‌كنید. از آشنایی و تصمیم برای ازدواج گرفته تا مهمانی‌های خانوادگی یا دلایل‌شان برای بچه‌دار‌شدن. نگاه به همین خاطرات روزمره كافی است تا ببینید كه زندگی امروز شما با آن روزها چقدر فرق كرده و مردی كه حالا نقش همسری و پدری‌اش را بازی می‌كند، چقدر با مرد خانه مادربزرگ‌تان تفاوت دارد.
 
وقتی كه به زندگی‌های همین چند دهه قبل فكر می‌كنید، فورا پدر بزرگ‌ها و مادر‌بزرگ‌ها را به‌دلیل تصمیمات نادرست و شیوه غلط زندگی شان متهم می‌كنید. از نظر شما كه در دنیای جدید راه می‌روید، كار می‌كنید و وقت می‌گذرانید، زندگی زیر یك سقف، زمین تا آسمان با آن روزها تفاوت دارد.

در همین دنیای جدید و بین همین آدم‌های هم سن و سال‌تان، زندگی‌هایی می‌بینید كه تمام و كمال شبیه به زندگی پدربزرگ و مادربزرگ‌تان است. حالا با قاطعیت بیشتری برای قضاوت‌كردن دست به كار می شوید و آن‌ها را نه تنها به‌دلیل اشتباهات‌شان بلكه به‌خاطر پیروی از قانون‌های منسوخ شده قدیمی متهم می‌كنید.

دست نگه دارید. قبل از آن‌كه به قضاوت كردن ادامه دهید نگاهی به زندگی خودتان بیندازید. قطعا هنوز هم ردی از قانون های قدیمی در آن پیدا می كنید. قانون‌هایی كه در زندگی‌‌تان ریشه دوانده‌اند و عامل اصلی مشكلات‌تان هستند. شاید آنقدر با آن‌ها زندگی كرده باشید كه شناخت‌شان برای‌تان آسان نباشد. ما چند متهم اصلی را از میان هزاران قانون قدیمی معرفی می‌كنیم و از جایگزین‌های‌شان می‌گوییم. بعد از خواندن این چند صفحه بار دیگر به زندگی‌‌تان نگاه كنید. كدام یك از این قانون‌ها هنوز در خانه شما حكمفرما هستند؟                                         زندانی كردن ممنوع

  قانون قدیمی: تمام وقت آزادتان را با هم بگذرانید و اگر هم همسرتان خواست كه كمی از این وقت را بدون شما خرج كند، حتما به او شك كنید و مانعش شوید. بعد از ازدواج زندگی شما در همسر و فرزندان‌تان خلاصه می‌شود و دلیلی ندارد دوستان‌تان را به این بازی وارد كنید.

قانون جدید: گاهی با دوستان‌تان بیرون بروید و وقت‌تان را بدون همسرتان و در كنار آن‌ها بگذرانید. این موضوع نه تنها به زندگی مشترك شما آسیب نخواهد زد بلكه اگر در موردش زیاده روی نكنید، می‌تواند آن را غنی‌تر و شادتر هم بكند. یادتان نرود كه همسر شما تنها موجود زنده اطراف‌تان نیست و نباید باشد.

زن و شوهرهای قدیمی زیاده از حد به هم چسبیده بودند. جزءجزء زندگی آن‌ها با كنار هم بودن تعریف می‌شد. حتی اگر یك روز عصر دوستی به یكی از آن‌ها زنگ می‌زد و برای شام دعوتش می‌كرد، نخستین كاری كه این زن یا مرد انجام می‌دادند خبر دادن به همسرشان و دعوت كردن او بود یا گاهی هم صرف‌نظر از این تفریح به‌دلیل نبودن فرد مقابل‌شان. اما زن و شوهرهای جدید دیگر اینطور زندگی نمی‌كنند. آن‌ها دوستان خودشان و تفریحات خودشان را دارند. شاید حضور نزدیكانی كه الزاما برای آن‌ها یك دوست خانوادگی به حساب نمی‌آیند یكی از دلایل آزادانه‌تر زندگی كردن زن و شوهرهای امروزی باشد. یك تحقیق بین‌المللی می‌گوید، این روزها زنان و مردان، قبل از آن‌كه ازدواج كنند سال‌ها درس می‌خوانند و كار می‌كنند و به همین دلیل پیش از آشنایی با همسرشان، جمع وسیعی از دوستان مختلف را در كنار خود دارند كه می‌توانند بعد از ازدواج هم با آن‌ها وقت بگذرانند. محققان می‌گویند، این موضوع یك اتفاق منفی نیست بلكه می‌تواند زندگی زناشویی شما را هیجان‌انگیزتر كند و به آن طراوت بیشتری ببخشد. پس به جای حسادت و دربند كردن هم، تلاش كنید بدون فاصله گرفتن از یكدیگر، دوستان و تفریحات خودتان را داشته باشید و با كمی انعطاف به همسرتان هم این حق را بدهید. البته یادتان نرود كه مقدار زیادی از یك چیز خوب می‌تواند یك چیز بد را به‌وجود بیاورد. به بهانه یك قانون جدید هرگز زیاده روی نكنید و از یك زندگی مشترك، زندگی 2آدم بی‌تعهد زیر یك سقف را نسازید.

  تقسیم كار بر اساس توانایی

قانون قدیمی: كارهای خانه و بیرون باید به یك نسبت بین زن و شوهرها تقسیم شود. این عادلانه‌ترین وضعیت موجود است و هیچ‌‌كس نباید بیشتر از دیگری جور زندگی را بكشد. اگر یكی از شما بیرون از خانه كار می‌كنید دلیلی ندارد در خانه مسئولیتی بگیرید و اگر هر دوی شما شاغلید، كارهای خانه را هم باید به یك اندازه و بدون كم و كاست با هم تقسیم كنید.

قانون جدید:كارهای خانه را به نسبت علاقه، زمانی كه در اختیار دارید و مهارت‌هایی كه دارید تقسیم كنید و برای باقی مانده كارها به تفاهم برسید. دلیلی ندارد كسی كه آشپزی بهتری دارد به دلیل آن‌كه احساس وظیفه نمی‌كند از این كار صرف‌نظر كند.

مردهای امروز بیش از پدران‌شان از كارهای خانه سر در می‌آورند. آن‌ها غذا درست كردن را بلدند و می‌توانند خانه را تمیز كنند. برای انجام كارهای خانه، رسیدگی به بچه‌ها و مهمانی دادن‌ها گاهی خیلی بیشتر از زن‌ها سلیقه به خرج می‌دهند و در خیلی از كارها هم مهارتی دارند كه ممكن است همسرشان نداشته باشد. البته هنوز هم زنان سهم بیشتری از مجموع وظایف خانه را به‌عهده می‌گیرند و با وجود این‌كه به بازار كار و درآمدزایی وارد شده‌اند، هنوز هم دوست دارند مردشان نقش حامی خانواده را بازی كند اما این اتفاق به این معنا نیست كه هیچ مردی شست و شوی لباس‌های خانه را انجام نمی‌دهد و اگر زودتر از همسرش از كار برگردد، شام شب را تدارك نمی‌بیند. برای فرار كردن از جنگ‌های خانگی و تقسیم عادلانه كارها بهتر است از همین حالا یك شیوه تقسیم كار خانگی را اجرا كنید. كدام یك از شما بهتر غذا درست می‌كند؟ كدام یكی می‌تواند وقت بیشتری برای خریدهای خانه و پرداخت قبض‌ها و قسط‌ها بگذارد و كدام یكی با دقت بیشتری گرد‌گیری می‌كند؟


  كوتاه آمدن بی‌خودی فایده ندارد

قانون قدیمی: می‌خواهید زندگی موفقی داشته باشید؟ همسری را انتخاب كنید كه سابقه زندگی‌اش شبیه به زندگی‌ای است كه شما داشته‌اید و علایق و فعالیت‌هایی شبیه به شما دارد. اگر همسر شما همكارتان باشد یا در دانشگاه شما درس خوانده باشد ازدواج موفق‌تری خواهید داشت.

قانون جدید: برای انتخاب یك همسر ایده‌آل، مهم این نیست كه شیوه زندگی شما در گذشته چقدر شبیه به هم بوده یا این‌كه هم رشته هستید یا نه یا كارتان شبیه به یكدیگر است یا خیر. مهم این است كه چقدر توان ارتباط برقرار كردن با یكدیگر و گفت‌وگو و مباحثه با هم را دارید. شما می‌توانید با كسی كه همكار یا هم رشته شما نیست هم یك زندگی موفق داشته باشید.

این‌كه زوج‌ها چقدر در زندگی مشترك‌شان موفق هستند، ارتباط زیادی با تجربه‌ها و فعالیت‌های یكسان‌شان ندارد. مهم‌تر این است كه چقدر توان گفت‌وگو بر سر عقاید یا مشكلات‌شان را دارند و چطور می‌توانند با یك گفت‌وگوی آرام و منطقی، تصمیماتی مشترك بگیرند. از نظر محققان به همین دلیل است كه مردی از یك گوشه جهان می‌تواند با زنی از گوشه دیگر جهان ازدواج كند و بدون این سابقه مشترك، یك زندگی موفق را بسازد.

                                  همدلی زندگی را نجات دهید

قانون قدیمی: بهترین آزمایش برای شناخت یك زندگی موفق این است كه چقدر تحمل سختی‌ها و سوختن و ساختن با آن‌ها را دارید؟ مهم این نیست كه زندگی شما چطور پیش می‌رود، زوج موفق و خوشبخت كسانی هستند كه این بحران‌های ناگهانی را پشت سر می‌گذارند و با وجود آن‌ها در كنار یكدیگر می‌مانند.

قانون جدید:  موضوعاتی كه هر روز تجربه‌شان می‌كنید و رابطه‌ای كه در هر لحظه با همسرتان برقرار می‌كنید، مشخص می‌كند كه چقدر در زندگی‌‌تان موفق هستید. حقیقت این است كه رفتار روزمره شما در زندگی مشترك‌تان، كنار آمدن‌ها، محبت‌ها، درك كردن‌ها و حتی شیوه صحبت‌كردن‌تان با یكدیگر است كه می‌تواند موفقیت یا شكست ازدواج‌تان را باعث شود.

هیچ كس شكی ندارد كه یك بیماری جدی، مرگ كسی از اعضای خانواده یا بحران مالی و ورشكستی می‌تواند آینده یك زندگی مشترك را به‌خطر بیندازد و آن را وارد سراشیبی كند‌ اما تحقیقات ثابت كرده كه بده و بستان‌های روزمره در روابط زن و شوهرها خیلی سخت‌تر از پشت سر گذاشتن این بحران‌هاست و در صورتی كه همسران در این آزمایش‌های روزمره موفق شوند، می‌توان گفت كه از پس بحران‌های زندگی برآمده‌اند و قدم مهمی برای ازدواج‌شان برداشته‌اند. اگر می‌خواهید یك زوج موفق باشید، بهتر است به جای سوختن و ساختن‌ها و تحمل كردن‌های بیهوده، حواس‌تان به سلام و صبح به خیر اول روز، تماس‌های كوتاه یا پیامك‌هایی كه در وقت اداری می‌فرستید، گرفتن دست‌های یكدیگر یا لحن صحبت كردن‌تان در طول روز باشد. به‌نظر آسان می‌رسد؟ شاید اینطور باشد اما باید باور كنید كه خیلی از زوج‌ها با رعایت نكردن همین مسائل ساده زندگی‌شان را به سمت سقوط برده‌اند.

  همیشه مثل روز اول باشید

قانون قدیمی: بعد از گذشت چند سال از زندگی مشترك رابطه زناشویی كمرنگ‌تر می‌شود و اهمیت خود را از دست می‌دهد.

قانون جدید:  مهم نیست كه چند سالگرد را برای ازدواج‌تان گرفته‌اید، رابطه زناشویی جزئی بااهمیت در زندگی مشترك شماست و اگر دوست دارید ازدواج‌تان موفق بماند نباید آن را بی‌اهمیت تلقی كنید. ازدواج تنها نباید ذهن شما را به هم نزدیك كند بلكه شما به‌عنوان زن و شوهر حق دارید تا پایان عمر به جسم یكدیگر هم توجه داشته باشید.

بعضی‌ها فكر می‌كنند كه رابطه زناشویی یك هوس جهانی است و چند سالی بعد از ازدواج كمرنگ‌تر می‌شود و عشق واقعی جایش را می‌گیرد اما این یك اشتباه مسلم است. عشق میان همسرتان هیچ وقت نباید از این بخش از زندگی‌شان فاصله بگیرد. اگر آن‌ها شرعا و قانونا به هم متعلق هستند و می‌خواهند تا پایان عمر هم این تعلق را حفظ كنند، پس چرا باید از این موضوع دست بكشند و مثل 2 غریبه زیر یك سقف زندگی كنند؟ همانطور كه گفتیم مهم نیست كه چند سال از زندگی مشترك‌تان گذشته، چند فرزند دارید یا این‌كه روی كیك تولدتان چند شمع نشسته است، مهم این است كه رابطه زناشویی یكی از مهم‌ترین اتفاقاتی است كه می‌تواند شما را به یكدیگر نزدیك‌تر كند و محبت و حس با هم بودن را در شما بیشتر كند.  با آمدن بچه مراقب  عشق‌‌تان باشید

قانون قدیمی: رابطه احساسی و عاطفی و همینطور میزان علاقه همسران، بعد از بچه‌دار‌شدن باید كمرنگ و حتی محو شود. زن و شوهرها بعد از بچه‌دار‌شدن آن‌قدر مشغله دارند كه دیگر نمی‌توانند برای هم وقت بگذارند.

قانون جدید:  حتی بعد از بچه‌دار‌شدن هم همان محبت كردن‌های ساده و روزمره، باید جزئی فراموش نشدنی از زندگی زن و شوهرها باشد؛ آن‌ها نباید فراموش كنند كه تنها یك پدر و مادر نیستند بلكه قبل از آن یك زن و شوهر هستند و هنوز هم باید مراقب عشقی كه در زندگی‌شان بوده، باشند و آن را پرورش دهند.

بچه دار شدن یكی از هیجان‌انگیزترین و البته پر استرس‌ترین بخش‌های زندگی زن و شوهرهاست. آن‌ها سعی می‌كنند این هیجان را با توجه زیاد از حد به فرزندشان و همینطور پررنگ‌تر كردن نقش پدر یا مادری خود نشان دهند و از همین طریق به استرس خود غلبه كنند. به همین دلیل است كه گاهی فكر می‌كنیم زندگی زن و شوهرهایی كه سال‌هاست ازدواج كرده‌اند اما فرزندی ندارند، خیلی رمانتیك‌تر و گرم‌تر از زندگی مادر و پدرهای جوان‌تر است. با همین توجیهات است كه كم‌كم یك ازدواج پر از احساس به یك شغل و انجام وظیفه تبدیل می‌شود و زن و شوهرها با خودخواهی تمام، تمام انرژی شان را به سمت فرزندشان می‌برند و زندگی مشترك‌شان را فراموش می‌كنند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


http://gerrymalmgren.weebly.com/blog/archives/02-2015
شنبه 14 مرداد 1396 02:42 ب.ظ
Hello, Neat post. There's a problem together with your
site in internet explorer, might check this?
IE still is the marketplace chief and a big portion of folks
will omit your great writing because of this problem.
BHW
پنجشنبه 31 فروردین 1396 11:09 ب.ظ
I just could not go away your website prior to suggesting that I really enjoyed the standard information an individual provide to your guests?
Is gonna be back often to investigate cross-check new posts
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر